PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105715}

Nawiedzony

Haunted
6,4 3 389
ocen
6,4 10 1 3389
4,7 3
oceny krytyków
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

W 1992 roku czytałem książkę, na podstawie której powstał ten film. Polecam wszystkim miłośnikom filmów grozy w starym dobrym stylu.

kaczor_78

Tak, tez czytałem. Napisał ja chyba James Cherbert. W sumie ciekawa ksiazka. Film przyzwoity.

ocenił(a) film na 10
kaczor_78

no tu widac ze koleś ma pojęcie..........

ocenił(a) film na 10
Bolszo

Wg mnie film jest lepszy od ksiazki...Jest bardziej subtelny i romantyczny. Moim zdaniem ksiazka jest po prostu przecietnym horrorem, a ten film jest na prawde wspanialym przykladem dreszcowca o nawiedzonym domu. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
Samotnik

A mnie bardziej podobała się książka. Film jednak też przyzwoity.

Samotnik

Bzdura. Ksiażka wiele lepsza i bardziej wciągająca!

Samotnik

Tak naprawdę to nie ma się o co spierać. Film i powieściowy pierwowzór zbyt się od siebie różnią, a przy tym i film, i książka mają swoje plusy i minusy. W filmie na pewno urzeka klimat angielskiej wsi i wątek romantyczny. Książka natomiast bardziej spełnia warunki opowieści grozy - przedstawia i uzasadnia to, co spotkało Asha, w sposób zimny, bezlitosny i wyłącznie wrogi bohaterowi.

@ TorcidaTiger - Mariellowie w książce też byli źli, tyle że w filmie, faktycznie, niepotrzebnie zrobili z nich kazirodczy trójkąt. Pominięcia psa w filmie natomiast nie ma co żałować - diabelskich psów w takich opowieściach nie brak, a jeden pies Baskerville'ów już jest i w zupełności wystarczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones