PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31263}

Dzień szakala

The Day of the Jackal
7,8 14 445
ocen
7,8 10 1 14445
7,7 6
ocen krytyków
Dzień szakala
powrót do forum filmu Dzień szakala

-Skąd pan wiedział komu założyć podsłuch ?
Nie wiedziałem , dlatego założyłem wszystkim . ;)

Oglądałem ten film chwilę temu , bodajże na TCM , ale tekst utkwił w pamięci . Poza tym pokazanie mrówczej roboty ówczesnych śledczych , bez satelitów , komputerów i innych bajerów . Rewelacja . Film z Bruce Willisem jakoś już mniej mnie zainteresował . Dobrze
że Zinnemann nie zgodził się na wykorzystanie tytułu filmu w nowej odsłonie . Jak to sam wówczas uznał , że nie potrzebuje pomocy , sam się obronił przez tyle lat .

ocenił(a) film na 10
castor28

Najlepsze to było, gdy w scenie z rusznikarzem ten pyta Szakala w co będzie strzelał - morderca odpowiada, że w głowę i ukazuje się gazeta z Johnem Kennedy'm na okładce. ;) Zresztą w powieści też się Forsyth nieco do śmierci prezydenta USA odnosił, porównując ochrony amerykańską i francuską.

ocenił(a) film na 6
castor28

tak dobry tekst, podobnie jak ten "nie jesteśmy terrorystami ale patriotami" lub "reagujecie zbyt emocjonalnie, dlatego popełniacie błędy"

ocenił(a) film na 7
kyle_reese

To ostatnie jest szczególnie dobre :) Zważywszy na zakończenie...

ocenił(a) film na 8
castor28

Mrówcza praca, setki wypalonych papierosów, kartkowanie ksiąg w każdym urzędzie, sprawdzanie hoteli - litości ile w tym było roboty. A dzisiaj pyk jeden przycisk na laptopie, kompie, smatphonie itp i wszystko masz. Jeszcze zwróciłam uwage na ilość drewnianych pieczątek na biurkach, takich na tusz:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones