PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31794}

Świat się śmieje

Vesyolye rebyata
6,8 1 787
ocen
6,8 10 1 1787
5,6 9
ocen krytyków
Świat się śmieje
powrót do forum filmu Świat się śmieje

w mało radzieckim ZSRR pewnego razu profesjonalny pastuch, w skutek pomyłki zblazowanej wczasowiczki, zostaje wzięty za znanego dyrygenta.
Marny dowcip sytuacyjny (ryba w slipach, prosię się spiło a niedowidzący żarłok próbuje je pożreć, ktoś zgubi spodnie, ktoś komuś w mordę da), kilka piosenek, naturalność proletariatu i pozerstwo niedobitków burżuazji.
Partactwo.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Tylko w USA moge przytrfiac sie zabawne historie pt. "Zostales wziety za kogos innego" ? TYlko stany maja monopol na filmy typu "Pol zartem, pol serio", "Polnoc-polnocny zachod" ? Polska moze nakrecic "Kariere Nikosia Dyzmy" a ZSRR w 1934 nie moglo krecic "Świat sie smieje" ? Wiemy jak tam wtedy bylo, ale potraktujmy ten film jako normalny film a nie w sposob ze "to bylo ZSRR wiec nie mieli prawa krecic takiej komedii"... Zreszta film co najmniej bardzo dobry, zadne partactwo, chyba ze sie nie rozumie slowa "satyra"

Futrzak

Ja nie znałem tego filmu, przypadkiem natrafiłem i zobaczyłem fragmenty i mnie zaciekawił. I na pewno obejrzę. Ja w ogóle jak odkrywam radziecką kinematografię to była na naprawdę światowym poziomie. Na pewno warte uwagi też
Aelita
Gibel sensatsii
Novyy Gullivyer

Futrzak

Nie zrozumiałeś postu 15 lat temu, może zrozumiesz teraz?

harkonen_mgla

jak można wypisywac takie GŁUPOTY? ‬dorosłeś już?

kotbury

To twój profil jest wciąż aktywny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones